google

محصولات فروشگاه

گوگل هم از هشتک پشتیبانی می کند


جستجو بر اساس هشتگ به گوگل هم سرایت کرد

احتمالا اکثر شما با مفهوم هشتگ (hashtag) آشنایی دارید. به طور خلاصه می توان گفت که هشتگ تشکیل شده از علامت # و یک کلمه یا عبارت. بین کلمات نیز نباید هیچ فاصله ای وجود داشته باشد، به طور مثال googleglass#. 
این نوآوری به افراد کمک می کند تا مکالمات مربوط به یک موضوع خاص را در اینترنت، و به خصوص در شبکه های اجتماعی، به راحتی پیدا کرده و به آنها بپیوندند. خبر جدید اینکه گوگل هم در نهایت نتوانست در برابر این ایده خلاقانه مقاومت کرده و سراغ آن رفت.

 لطفا به ادامه مطلب بروید
 

ایده هشتگ ها در ابتدا توسط توئیتر مطرح شد و به طور گسترده برای جستجوی آسان کلمات کلیدی در مکالمات میان اعضای این شبکه اجتماعی مورد استفاده قرار گرفت. توئیتر از دل این ایده، یک ابتکار دیگر نیز بیرون آورد و مباحث داغ درون شبکه ای خود را در قالب لیستی از هشتگ ها به کاربرانش نمایش داد. اواخر بهار امسال بود که فیسبوک نیز، به عنوان غول بزرگ شبکه هایاجتماعی، امکان جستجو بر اساس هشتگ را فراهم کرد.

حالا گوگل هم، هر چند کمی دیر، جستجو بر اساس هشتگ ها را در موتور جستجوی خود و همچنین در گوگل پلاس راه انداخته. البته این قابلیت امروز تنها در ایالات متحده و کانادا فعال شده، و به نظر می رسد به تدریج، همه امکان استفاده از آن را داشته باشند.

استفاده از این امکان گوگل، بسیار ساده خواهد بود. تنها لازم است در باکس جستجوگر گوگل، پیش از کلمه کلیدی مورد نظر، علامت # را تایپ کنید. به طور مثال با جستجوی microsoftsurface# مجموعه ای از پست های گوگل پلاس که در آنها از محصول مایکروسافت سرفیس حرف به میان آمده، در سمت راست صفحه نتایج جستجو نمایش داده می شود. البته دقت کنید که تنها پست های عمومی یا پست های به اشتراک گذاشته شده برای شما در گوگل پلاس، قابل مشاهده هستند.

به این مسئله توجه داشته باشید که هدف اصلی گوگل از این اقدام، حمایت هر چه بیشتر از شبکه اجتماعی خود است. همانطور که متوجه شدید، گوگل در صورت جستجوی هشتگ ها، تنها پست های گوگل پلاس را در صفحه اعلام نتایج به کاربر نشان می دهد و خبری از پست های سایر شبکه های اجتماعی نظیر فیسبوک و توئیتر نیست. هر چند، گوگل لطف کرده و در بخش نتایج عادی جستجو در سمت چپ، لینک پست های سایر شبکه ها را نیز قرار می دهد!

با این حال، این اقدام گوگل هنوز در ابتدای راه است و احتمالا با همه گیر شدنش، دچار تغییر و تحولاتی نیز خواهد شد. گوگل تلاش کرده از ایده خلاقانه دیگران استفاده مفید برده و در مسیر ارائه یکپارچه سرویس های خود به طرفدارانش گام بردارد. Source

ادامه مطلب
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic