google

محصولات فروشگاه

راه های تبدیل شدن به یک طراح وبلاگ نویس بهتر

راه های تبدیل شدن به یک طراح وبلاگ نویس بهتر

امروزه وبلاگ نویسی و داشتن یک مکان برای نوشتن در مورد فکرها و ایده ها به یکی از جنبه های مهم زندگی افراد با هر سلیقه ای تبدیل شده است. همان طور که شاهد هستید وبلاگ های متعددی بر روی وب فعالیت می کنند که هر کدام یک جنبه از موضوعات عمومی تا تخصصی را پوشش می دهند و سعی دارند تا با توجه به تخصص خود در هر حیطه ای به آن توجه کرده و افکار و ایده های خود را با دیگران به اشتراک بگذارند.

اما واقعا چقدر از این افراد در وبلاگ نویسی خود جدی هستند و چند درصد آنها وبلاگ هایی بروز و آپدیت شده دارند؟ برای برخی از افراد وبلاگ نویسی صرفا یک نوع سرگرمی می باشد و عمدتا هدفی از این کار ندارند ، اما برای برخی دیگر وبلاگ نویسی یعنی زندگی و از آن به عنوان یک شغل با پدذیرفتن مسئولیت یاد می کنند.

چیزی که در این بین مهم به نظر می رسد اینست که وبلاگ نویسی را به عنوان یک کار و علاقه شخصی باید در نظر گرفت و مطمئنا اگر بتوان وبلاگی متفاوت و تخصصی را راه انداخت به شهرت و اعتباری در بین شمار زیادی از کاربران می توان دست یافت !

لطفا به ادامه مطلب برویدآزادی بیان در مطالب

اکنون میلیون ها وبلاگ در سراسر وب وجود دارد که هر کدام می خواهند مطلب یا چیزی مهم را انتشار دهند. دلیل این امر اینست که با وجود داشتن پلتفرم ها و ابزارهای وبلاگ نویسی دیگر فقط چند دقیقه وقت لازم است تا یک وبلاگ راه اندازی شود و گزینه های زیادی نیز برای انتخاب یک سرویس وبلاگ دهی وجود دارد.

وبلاگ نویسی مانند یک تلفن عمل می کند که می تواند فریاد و صدای یک فرد را از طریق نوشتارها به عرض جهانیان برساند و همچنین از وبلاگ نویسی می توان به عنوان مکانی برای ایجاد و حفظ خلاقیت استفاده کرد و به راحتی آنها را با دیگر افراد در هر جای جهان به اشتراک گذاشت.

یکی از همین وبلاگ های نمونه را می توان به وبلاگ های گرافیکی مثال زد که کارهای گرافیکی مثل فایل های PSD رایگان ، عکس ها و پوسترها را در اختیار دیگران قرار می دهند و حتی آموزش های بروز و مفیدی را نیز ارائه می دهند. بطوریکه وبلاگ نویسی برای آنها به مکانی برای خلق ایده و آموزش به دیگران و حتی مکانی برای کسب درآمد از این راه تبدیل کرده است.

یکی از بهترین راهکارهای افزایش ترافیک یک وبلاگ هم همین موضوع است که هر فردی بتواند با توجه به تخصص خود در هر زمینه ای ، مطالبی را منتشر کرده و کاربران هدف را مورد توجه قرار دهد.

بنابر این امروز را به بررسی و معرفی نکاتی برای اینکه چگونه می توانید یک وبلاگ نویس و طراح گرافیک بهتری شوید را قرار داده ام و می توانید با توجه به این نکات هر دو کار طراحی و وبلاگ نویسی خود را در جهت پیشبرد هدف های خود دنبال کنید.

چگونه به یک وبلاگ نویس بهتر تبدیل شوید

1- تحقیق و پژوهش

این نکته حائز اهمیت است که هر وبلاگ نویس موفقی می بایست قبل از هر مطلبی که می نویسد ، تحقیقات بیشتری نماید تا چیزهای جدیدی کشف و اشتباهات را در نوشتار خود رفع نماید. همچنین وقتی که شما به عنوان یک وبلاگ نویس شروع به پژوهش و تحقیق در مورد مطلبی می کنید به موارد و نکات جدیدتری می رسید که می توانید آنها را به متن اضافه کرده و هم آموخته های خود را بالاتر برده و هم مطلبی سرشار از موارد آموزنده و جدید را به خوانندگان خود ارائه کرده اید.

گرچه نباید هیج وقت از تجربیات شخصی خود نیز غافل شده و می توانید از آنها نیز در نوشتار خود بهره ببرید و فراموش نکنید که در این مورد خیلی زیاده روی نکنید.

research

2- کیفیت مطالب

کیفیت همیشه موردی است که مورد نظر تمام اقشار یک جامعه مجازی یا واقعی است و خوانندگان وبلاگ شما نیز از این موضوع مثتثنی نیستند. هنگامی که شما بتوانید مطالب خوب و با کیفیتی را به کاربران خود ارائه دهید ، به همان نسبت نیز آنها هر روز شما و مطالبتان را زیر نظر گرفته تا از جدیدترین نوشتارهای شما باخبر شوند.

همان طور که گفته شد باید قبل از ارائه و نوشتن هر مطلبی به خوبی در مورد آن موضوع تحقیق کنید تا بتوانید متنی با کیفیت به دست آورید و اگر این روند را همیشه در وبلاگ خود پیاده کرده و دنبال کنید ، مطمئن باشید که هر روز به خوانندگان وبلاگ شما اضافه شده و اعتماد آنها را جلب خواهید کرد.

Quality

3- نمایش شخصیت

مزیت خوب یک وبلاگ نویس در اینست که می تواند آزادنه در مورد هر چیزی بنویسد ، اما نباید فراموش کرد که وبلاگ به عنوان نماینده ای از یک شخصیت شاخته می شود و کاربران می توانند در بین همین مطالب به شخصیت نویسنده پی ببرند. البته شما می توانید در مورد هر چیزی بنویسید ، اما همیشه توجه داشته باشید که تحقیق و داشتن کیفیت در اصل کارتان باشد و همیشه متن ها را یک بار خوانده و بدون خطا و اشتباه به کاربران خود ارائه کنید.

personality

4- وبلاگی با شور و هیجان

یکی از رازهای وبلاگ های موفق اینست که همیشه شور و هیجان را با مطالب خود در وبلاگشان جاری می کنند. مطمئنا هیچ گاه این شور و هیجان به دست نمی آید مگر اینکه وبلاگ نویس علاقه واقعی به این کار داشته باشد و بتواند نیازهای کاربران خود را حدس زده و با توجه به آنها به مطالبی سرگرم کننده و آموزنده دست پیدا کند.

هنگامی که شما بتوانید علاوه بر مطالب خود یک نوع سرگرمی و هیجان را به کاربران خود هدیه کنید ، هیچ گاه آنها را از دست نداده و علاوه بر آن هر روز نیز به شمار آنها اضافه خواهد شد.

excitement

5- تعامل با دیگران

یکی از مزیت های خوب وبلاگ نویسی اینست که می توان به راحتی با دیگران به تعامل نشسته و از افکار و ایده های یکدیگر در جهت پیشبرد یک وبلاگ کمک گرفت. هنگامی که بتوانید وبلاگ خود را به مکانی برای معرفی و اثبات دوستی خود تبدیل کنید ، اینجاست که می توان انتظار به وجود آمدن یک شبکه از دوستان آنلاین را داشت که هر کدام می توانند کمک بزرگی به رشد یک وبلاگ باشند.

interact community

6- همیشه اصول اولیه یک وب سایت را بدانید

وبلاگ نویسی یه این معنا نیست که شما فقط یک جا نشسته و مطالبی را در وبلاگ خود منتشر کنید . وبلاگ نویسی نیز مانند هر سایت دیگری نیاز دارد که شما از اصول نگهداری ، حفظ ، پشتیبانی و چیزهای دیگر به خوبی آگاه باشید وگرنه که نمی توان انتظار داشت با شکل گرفتن مشکلات احتمالی بتوانید از پس آنها به خوبی برآیید.

basics of website

7- مقدار پست ها

آیا تا به حال مطالب و پست های وبلاگ خود را شمرده اید ؟ هر چند شاید تعداد پست های یک وبلاگ نشان دهنده این باشد که مدیر وبلاگ آدم سخت کوشی است و تقریبا وبلاگی بروز دارد که آن را آپدیت می کند ، اما نباید فراموش کرد که کیفیت را قربانی و فدای کمیت کنیم .

شما باید مطمئن شوید که در صورت ازدیاد در نوشتار خود هیچ گاه کیفیت مطالب پایین نیامده و خدشه ای به آنها وارد نشود. بنابر این بهترین کار اینست که قبل از هر چیز فقط به کیفیت مطالب خود تمرکز کنید و خیلی نگران کمیت آنها نباشید و قطعا شما با این روند به هدف خود که انتشار پست های با کیفیتی مطلوب نیز است می رسید.

quantity

8- تمرکز بر روی تخصص

شاید بتوان گفت که وبلاگ نویس فردی است که آزاد است تا در مورد هر چیزی بنویسد ، اما واقعا یک وبلاگ نویس می تواند هر آگاهی و تخصصی داشته باشد ؟ مطمئنا خیر و وبلاگ نویس هم باید مثل یک روزنامه نگار یا یک ژورنالیست به خوبی در مورد حیطه ای که قصد نوشتن در مورد آن را دارد آشنایی داشته تا بتواند همان کیفیت مطلوب را به دست آورد.

اگر بتوانید وبلاگی را راه اندازی کنید که تقریبا با تخصص و آموخته های شما همخوانی داشته باشد ، بهتر می توانید به کاربران خود مطالبی خوب و مفید را ارائه دهید و این باعث می شود در بین خوانندگان به عنوان یک متخصص شناخته شوید.

technology focaus

9- ایجاد مطالب دراز مدت

یکی از معایب وبلاگ نویسی در اینست که عموما مطالب قدیمی بازده خود را در موتورهای جستجو از دست می دهند و این موضوع در مورد نوشتارهایی است که مدت انقضاء دارند. اما اگر شما بتوانید با توجه به تخصص خود و با تحقیقاتی که قبلا انجام داده اید ، مطالبی را منتشر کنید که مدت انقضاء آنها در دراز مدت کم نشود و همچنان توسط موتورهای جستجو و خود کاربران بازدید شوند ، می توان انتظار داشت که همان پست های قدیمی به عنوان یک ابزار برای ایجاد ترافیک بیشتر هنوز هم کارآمد باشند.

در این بین آنچه مهم به نظر می رسد اینست که بتوانید مطالبی با ارزش تولید کنید.

long term

10- پاسخ به سوالات

سعی کنید به سوالات خوانندگان خود به خوبی پاسخ دهید و حتی می توانید در مورد همان سوالات یک مطلب و پست جداگانه منتشر کنید . می توانید در وب جستجو کرده و سوالات کاربران دیگر وبلاگ ها را بررسی و در مورد آنها پستی ارائه دهید. بدین ترتیب هم به سوالات کاربران خود پاسخ داده اید و هم اعتماد آنها را جلب خواهید کرد.

question

وبلاگ نویسی و فراتر از آن

خب جدای از راهنمایی ها و بیان نکات بالا ، هنوز هم نکاتی وجود دارد که می تواند به یک وبلاگ نویس شدن بهتر کمک کند. این نکات به طور مستقیم در مورد وبلاگ نویسی نیست ، بلکه بیشتر در مورد انچام تعهدات و اینکه چقدر می توان برای یک وبلاگ ارزش قائل شد ، می شود. این نکات کمتر جدی هستند ، اما می توانند شگفتی ساز خوبی برای تبدیل شدن به یک وبلاگ نویس متعهد و مسئولیت پذیر باشند.

1- وبلاگ نویسی در تعطیلات

چرا که نه ؟ وبلاگ نویسی در تعطیلات هم می تواند اتفاق بیفتد ، در نزدیکی ساحل زیبا یا در حین استراحت در هتل لوکس. چیزی که در اینجا مهم به نظر می رسد اینست که شما علاقه کافی به وبلاگ نویسی و وب سایت خود داشته باشید و بخواهید که حتی در تعطیلات خود از ایده ها و افکارتان در وبلاگتان بنویسید. البته این امر می تواند نشان دهنده این باشد که شما برای خود و وبلاگ و کاربرانتان ارزش قائل بوده و اهمیت ویژه ای به کارتان می دهید.

vacation

2- متوقف کردن وبلاگ نویسی

ممکن است یک وبلاگ نویس با افکاری از طرف آشنایان و یا دوستان مواجه شود که وبلاگ نویسی کاری بیهوده و بی فایده است و فقط موجب دردسر و وقت تلف کنی است. اما شما نباید به این افکار توجه ویژه ای داشته باشید و سعی کنید آرام از کنار آنها رد شوید و به این فکر کنید که وبلاگ نویسی یک کار آزاد و حتی رایگان است و چرا باید از کاری که خوشایند می باشد دست کشید!

اما مطمئنا وبلاگ نویسی نباید روی زندگی و خانواده شخصی افراد تاثیرگذار باشد و سعی نمایید تا این کار را به یک فعالیت 24 ساعته تبدیل نکنید و بهتر است برای آن وقت های معینی تعریف کنید.

stop

3- پذیرفتن انتقادات

واقعا شما چقدر می توانید در مقابل انتقادات آرام و شدید اطرافیان و کاربرانتان واکنشی ملایم داشته باشید ؟ شما جزء کدام دسته هستید ، افرادی که در مقابل انتقادات سپری سخت و خشن دارند و یا افرادی که در این گونه مواقع واکنشی نرم و از روی فکر دارند؟

مطمئنا در وبلاگ نویسی نیز مانند هر مکان دیگری افرادی پیدا می شوند که انتقادات تندی به شما و مطالبتان داشته باشند ، اما چیزی که مهم می باشد اینست که بتوانید با فکر و با نیرویی مثبت به آنها واکنش نشان دهید و به جای دلسرد شدن به آنها پاسخی قانع کننده بدهید.

Criticism

4- وبلاگ نویسی در راحت ترین زمان

شما از طیف کدام آدم ها هستید ؟ افرادی که در صبح ها انرژی بیشتری دارند و یا افرادی که شب ها برای کار و فعالیت راحتتر هستند؟ بنابر این هر وقتی که شما راحتتر هستید و انرژی بیشتری برای وبلاگ نویسی دارید را در نظر بگیرید تا حسی خوب و خروجی مفید و بهتری از مطالب و فعالیت خود دریافت کنید.

comfortable

5- وبلاگ نویسی و خوردن غذا

شاید در بین وبلاگ نویسان کمتر شخصی را پیدا کنید که در این حین مشغول خوردن و صرف تنقلات و غذا نباشد. یکی از بهترین حس ها در بین وبلاگ نویسی همین است که به صورتی سرگرم کننده و مفرح بتوان از صرف غذا نیز لذت برد. اما فراموش نکنید که بیش از حد از تنقلات در حین وبلاگ نویسی استفاده نکنید که هم وزنتان بالا می رود و هم نوعی اعتیاد به این کار پدید می آید.

eating

6- وبلاگ نویسی در سفر

یکی از رموز وبلاگ نویسان موفق اینست که آنها حتی در زمان سفر نیز می توانند وبلاگ خود را آپدیت کنند . در این بین دو نکته به نظر می رسد و اولین نکته اینکه قبل از سفر چندین مطلب و پست ویژه آماده کرده و در حین سفر خود هر روز یک کدام را منتشر می کنند و یا اینکه در همان زمان سفر خود زمانی را برای این کار صرف می کنند.

چیزی که مهم می باشد اینست که وبلاگ نویسی و سفر نباید تداخلی در یکدیگر ایجاد کنند و می بایست تعادلی مناسب و منطقی و با تعیین وقت قبلی برقرار شود.

travel

اگر شما هم وبلاگ نویسی می کنید ، چه اقداماتی را در جهت بهبود وضعیت وبلاگ خود انجام می دهید ؟  source


ادامه مطلب
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic