google

محصولات فروشگاه

10 نکته برای تبدیل شدن به یک وبلاگ نویس بهتر

10 نکته برای تبدیل شدن به یک وبلاگ نویس بهتر

امروزه وبلاگ نویسی و داشتن یک مکان برای نوشتن در مورد فکرها و ایده ها به یکی از جنبه های مهم زندگی افراد با هر سلیقه ای تبدیل شده است. وبلاگ نویسی مانند یک تلفن عمل می کند که می تواند فریاد و صدای یک فرد را از طریق نوشتارها به عرض جهانیان برساند.

اکنون میلیون ها وبلاگ بر روی وب فعالیت می کنند که هر کدام، جنبه ای از موضوعات عمومی تا تخصصی را پوشش می دهند و سعی دارند تا با توجه به تخصص خود در هر حیطه ای به آن توجه کرده و افکار و ایده های خود را با دیگران به اشتراک بگذارند.

اما واقعا چقدر از این افراد در وبلاگ نویسی خود جدی هستند و چند درصد آنها وبلاگ هایی بروز و آپدیت شده دارند؟ برای برخی از افراد وبلاگ نویسی صرفا یک نوع سرگرمی می باشد و عمدتا هدفی از این کار ندارند ، اما برای برخی دیگر وبلاگ نویسی یعنی زندگی و از آن به عنوان یک شغل با پذیرفتن مسئولیت یاد می کنند.

چیزی که در این بین مهم به نظر می رسد این است که وبلاگ نویسی را به عنوان یک کار و علاقه شخصی باید در نظر گرفت و مطمئنا اگر بتوان وبلاگی متفاوت و تخصصی را راه انداخت به شهرت و اعتباری در بین شمار زیادی از کاربران می توان دست یافت !

بنابراین امروز را به بررسی و معرفی نکاتی برای اینکه چگونه می توانید یک وبلاگ نویس بهتری شوید، قرار داده ام و می توانید با توجه به این نکات وبلاگ نویسی خود را در جهت پیشبرد هدف های خود دنبال کنید.

 به ادامه مطلب بروید


 چگونه به یک وبلاگ نویس بهتر تبدیل شوید:

1- تحقیق و پژوهش

این نکته حائز اهمیت است که هر وبلاگ نویس موفقی می بایست قبل از هر مطلبی که می نویسد ، تحقیقات بیشتری نماید تا چیزهای جدیدی کشف و اشتباهات را در نوشتار خود رفع نماید. همچنین وقتی که شما به عنوان یک وبلاگ نویس شروع به پژوهش و تحقیق در مورد مطلبی می کنید به موارد و نکات جدیدتری می رسید که می توانید آنها را به متن اضافه کرده و هم آموخته های خود را بالاتر برده و هم مطلبی سرشار از موارد آموزنده و جدید را به خوانندگان خود ارائه کرده اید.

گرچه نباید هیج وقت از تجربیات شخصی خود نیز غافل شده و می توانید از آنها نیز در نوشتار خود بهره ببرید و فراموش نکنید که در این مورد خیلی زیاده روی نکنید.

2- کیفیت مطالب

کیفیت همیشه موردی است که مورد نظر تمام اقشار یک جامعه مجازی یا واقعی است و خوانندگان وبلاگ شما نیز از این موضوع مثتثنی نیستند. هنگامی که شما بتوانید مطالب خوب و با کیفیتی را به کاربران خود ارائه دهید ، به همان نسبت نیز آنها هر روز شما و مطالبتان را زیر نظر گرفته تا از جدیدترین نوشتارهای شما باخبر شوند.

همان طور که گفته شد باید قبل از ارائه و نوشتن هر مطلبی به خوبی در مورد آن موضوع تحقیق کنید تا بتوانید متنی با کیفیت به دست آورید و اگر این روند را همیشه در وبلاگ خود پیاده کرده و دنبال کنید ، مطمئن باشید که هر روز به خوانندگان وبلاگ شما اضافه شده و اعتماد آنها را جلب خواهید کرد.

10 نکته برای تبدیل شدن به یک وبلاگ نویس بهتر

3- نمایش شخصیت

مزیت خوب یک وبلاگ نویس در این است که می تواند آزادنه در مورد هر چیزی بنویسد ، اما نباید فراموش کرد که وبلاگ به عنوان نماینده ای از یک شخصیت شاخته می شود و کاربران می توانند در بین همین مطالب به شخصیت نویسنده پی ببرند. البته شما می توانید در مورد هر چیزی بنویسید ، اما همیشه توجه داشته باشید که تحقیق و داشتن کیفیت در اصل کارتان باشد و همیشه متن ها را یک بار خوانده و بدون خطا و اشتباه به کاربران خود ارائه کنید.

10 نکته برای تبدیل شدن به یک وبلاگ نویس بهتر

4- وبلاگی با شور و هیجان

یکی از رازهای وبلاگ های موفق این است که همیشه شور و هیجان را با مطالب خود در وبلاگشان جاری می کنند. مطمئنا هیچ گاه این شور و هیجان به دست نمی آید مگر اینکه وبلاگ نویس علاقه واقعی به این کار داشته باشد و بتواند نیازهای کاربران خود را حدس زده و با توجه به آنها به مطالبی سرگرم کننده و آموزنده دست پیدا کند.

هنگامی که شما بتوانید علاوه بر مطالب خود یک نوع سرگرمی و هیجان را به کاربران خود هدیه کنید ، هیچ گاه آنها را از دست نداده و علاوه بر آن هر روز نیز به شمار آنها اضافه خواهد شد.

5- تعامل با دیگران

یکی از مزیت های خوب وبلاگ نویسی این است که می توان به راحتی با دیگران به تعامل نشسته و از افکار و ایده های یکدیگر در جهت پیشبرد یک وبلاگ کمک گرفت. هنگامی که بتوانید وبلاگ خود را به مکانی برای معرفی و اثبات دوستی خود تبدیل کنید ، اینجاست که می توان انتظار به وجود آمدن یک شبکه از دوستان آنلاین را داشت که هر کدام می توانند کمک بزرگی به رشد یک وبلاگ باشند.

6- همیشه اصول اولیه یک وب سایت را بدانید

وبلاگ نویسی یه این معنا نیست که شما فقط یک جا نشسته و مطالبی را در وبلاگ خود منتشر کنید . وبلاگ نویسی نیز مانند هر سایت دیگری نیاز دارد که شما از اصول نگهداری ، حفظ ، پشتیبانی و چیزهای دیگر به خوبی آگاه باشید وگرنه که نمی توان انتظار داشت با شکل گرفتن مشکلات احتمالی بتوانید از پس آنها به خوبی برآیید.

7- مقدار پست ها

آیا تا به حال مطالب و پست های وبلاگ خود را شمرده اید ؟ هر چند شاید تعداد پست های یک وبلاگ نشان دهنده این باشد که مدیر وبلاگ آدم سخت کوشی است و تقریبا وبلاگی بروز دارد که آن را آپدیت می کند ، اما نباید فراموش کرد که کیفیت را قربانی و فدای کمیت کنیم .

شما باید مطمئن شوید که در صورت ازدیاد در نوشتار خود هیچ گاه کیفیت مطالب پایین نیامده و خدشه ای به آنها وارد نشود. بنابر این بهترین کار اینست که قبل از هر چیز فقط به کیفیت مطالب خود تمرکز کنید و خیلی نگران کمیت آنها نباشید و قطعا شما با این روند به هدف خود که انتشار پست های با کیفیتی مطلوب نیز است می رسید.

8- تمرکز بر روی تخصص

شاید بتوان گفت که وبلاگ نویس فردی است که آزاد است تا در مورد هر چیزی بنویسد ، اما واقعا یک وبلاگ نویس می تواند هر آگاهی و تخصصی داشته باشد ؟ مطمئنا خیر و وبلاگ نویس هم باید مثل یک روزنامه نگار یا یک ژورنالیست به خوبی در مورد حیطه ای که قصد نوشتن در مورد آن را دارد آشنایی داشته تا بتواند همان کیفیت مطلوب را به دست آورد.

اگر بتوانید وبلاگی را راه اندازی کنید که تقریبا با تخصص و آموخته های شما همخوانی داشته باشد ، بهتر می توانید به کاربران خود مطالبی خوب و مفید را ارائه دهید و این باعث می شود در بین خوانندگان به عنوان یک متخصص شناخته شوید.

9- ایجاد مطالب دراز مدت

یکی از معایب وبلاگ نویسی در این است که عموما مطالب قدیمی بازده خود را در موتورهای جستجو از دست می دهند و این موضوع در مورد نوشتارهایی است که مدت انقضاء دارند. اما اگر شما بتوانید با توجه به تخصص خود و با تحقیقاتی که قبلا انجام داده اید ، مطالبی را منتشر کنید که مدت انقضاء آنها در دراز مدت کم نشود و همچنان توسط موتورهای جستجو و خود کاربران بازدید شوند ، می توان انتظار داشت که همان پست های قدیمی به عنوان یک ابزار برای ایجاد ترافیک بیشتر هنوز هم کارآمد باشند.

در این بین آنچه مهم به نظر می رسد اینست که بتوانید مطالبی با ارزش تولید کنید.

10- پاسخ به سوالات

سعی کنید به سوالات خوانندگان خود به خوبی پاسخ دهید و حتی می توانید در مورد همان سوالات یک مطلب و پست جداگانه منتشر کنید . می توانید در وب جستجو کرده و سوالات کاربران دیگر وبلاگ ها را بررسی و در مورد آنها پستی ارائه دهید. بدین ترتیب هم به سوالات کاربران خود پاسخ داده اید و هم اعتماد آنها را جلب خواهید کرد.

اگر شما هم وبلاگ نویسی می کنید ، چه اقداماتی را در جهت بهبود وضعیت وبلاگ خود انجام می دهید ؟ source

همچنین خیلی دوست دارم بپرسم که آیا شما این نکات را در تک نویس میبینید؟


ادامه مطلب
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic